Podle některých lidí si může každý nějak vytvořit svojí pravdu. To je možné logicky vyloučit, protože pokud by to platilo, lidé kteří si podle jiných vytvářejí, že pravda je jenom jedna a platí pro všechny, by zneplatnili pravdu jiných lidí, kteří si vytváří svou pravdu.

Aby mohl mít každý svojí pravdu, musel by být pravda vnitřní záležitost jednoho člověka, což není, člověk nějak interaguje s ostatními lidmi a světem, který není jeho výplodem fantazie. Každý může mít pouze svůj názor, který platí jenom do té doby, pokud se nesetká s odlišnou objektivní realitou (skutečnou pravdou).

Logika

Od pravdy se odvíjí logika. 1 + 1 jablko jsou prostě 2 jablka pro kohokoliv, ledaže by někdo někomu nalhal, třeba že sečtením jablek se půl jablka ztrácí, potom ten obelhaný člověk, potom půjde koupí si raději do zásoby o jedno jablko více.  Což bude pro ostatní nepochopitelné, ale dává to naprosto jasnou (ale pokřivenou) logiku. Pravdu se ten člověk dozví, jakmile přepočítá jablka.

Protože pravda je jenom jedna, správná logika je také jenom jedna.

Pravda osvobozuje

Pokud budete znát pravdu, potom se můžete správně rozhodnout. Bez pravdy nejste svobodní v rozhodování.

Pravdu nevlastníte

Pokud pravda odhaluje o vás něco nepěkného, můžete mít sklon pravdu ignorovat, zavírat před ní oči a upravovat si jí. To je, ale asi tak všechno co s ní můžete dělat. Pravda se tím nezmění. Změnit se můžete pouze VY.

Pravda se každému nelíbí

Pravda často není populární.

Pravda může být nenápadná

Bylo by chybou se domnívat, že pravda na vás musí vždy ze všech stran hlasitě křičet. Lži umí křičet také dobře.

Život Štítky: