Problém duše

Když má někdo duševní problém, tak snaží se řešit často pomocí psychofarmak. Mohou to být různé deprese, úzkosti, schizofrenie či psychózy.
Duševní onemocnění je problém s duší, což je jinými slovy problém se životem. Kdo přijde o duši, přijde i o život. Člověk se stal živou duší (Genesis 2:7).
Psychofarmaka, například antidepresiva, ovlivňují člověka chemicky a tím potlačují následky něčeho špatného, co se vytvoří v mozku.
Proč se to vytváří? Obvykle je to nějaká reakce na životní situaci a ta reakce se nějak projeví. Myšlení člověka se třeba nedokáže vyrovnat s nějakou situací, obvykle dlouhodobě. Systém myšlení reaguje nesprávně a táhne člověka na dno. Časem mohou být zapotřebí i elektrošoky. Takové smýšlení je možné zdědit i po předcích.

Odstranění problému

Správným řešením by mělo být upravit si způsob myšlení tak, aby byl odolný jakýmkoliv životním situacím.
Jakým způsobem změníme myšlení? Tak, že nalezneme správné informace, o kterých nebudeme mít důvod pochybovat, že jsou pravdivé a uložíme si je v myšlení. Ty informace, o kterých budeme přesvědčení, že jsou pravdivé, ale musí také poskytovat to řešení životních problémů. Musí to být dobrý návod pro život. Musí to být něco, co člověku pomáhá, co dává naději, lásku a smysl života. Něco, co vede člověka ke zdokonalování a odstraňování svých životních nedostatků.
Změna myšlení se pak projeví v životě člověka. Staré nesprávné smýšlení zahodíme.
Pokud už však máte psychofarmaka předepsané lékařem, může být složitější se jich zbavit. Je třeba nejdříve vyladit psychiku a užívání konzultovat s lékařem.

Hledání správného řešení

Lidé často nenalézají ten správný návod pro život a tak to řeší psychofarmaky a různými terapiemi, což ve výsledku také může pomoci k nalezení správného návodu pro život, ale je to cesta oklikou. Jde to i bez toho, když najdeme správný návod k životu rovnou.

Život Štítky: